ქართული ღვინის დეგუსტაციები კორეასა და სინგაპურში გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანია „Meiburg Wine Media“-ს ორგანიზებით, ქართული ღვინის დეგუსტაციები  სინგაპურსა და სამხრეთ კორეაში გაიმართა.
ქართული ღვინის წარდგენას „აზიის ტური 2018”-ის ფარგლებში, „Meiburg Wine Media“-ის მმართველი, ღვინის მაგისტრი დებრა მეიბურგი უძღვებოდა, რომელიც სტუმრებს ქართული ღვინის დაგემოვნების პარალელურად,  მის კულტურასა და ისტორიას, ასევე თანამედროვე ქართული ღვინის ინდუსტრიას აცნობდა.
სამხრეთ კორეაში ქართული ღვინო წარდგენილი იყო სეულის ერთ-ერთ პრესტიჟულ რესტორანში „Kwonsooksoo“.  სტუმრებს შესაძლებლობა მიეცათ დაეგემოვნებინათ  ქართული ღვინის მწარმოებელი 10 კომპანიის პროდუქცია ადგილობრივ კერძებთან ერთად. ღონისძიებას  ღვინის იმპორტიორები, ღვინის ბარებისა და რესტორნების წარმომადგენლები დაესწრნენ. მათი შეფასებით, დეგუსტაციაზე წარმოდგენილი იყო უმაღლესი ხარისხის ღვინოები, რომლებიც ჰარმონიულად შეეხამება კორეულ სამზარეულოს.
ქართული ღვინო სინგაპურშიც ადგილობრივ სამზარეულოსთან ერთად იყო წარმოდგენილი. სტუმრებმა დააგემოვნეს 10 ქართული კომპანიის ღვინო და ჭაჭა.  საღამოს ღვინის იმპორტიორები, მედიის,  რესტორნებისა და სასტუმროების ქსელების წარმომადგენლები დაესწრნენ. სინგაპურში ასევე გაიმართა შეხვედრები ადგილობრივი გაყიდვების მენეჯერებთან.
მიმდინარე წლის ბოლომდე  აზიის ტურის ფარგლებში  ქართული ღვინის დეგუსტაციები ჩინეთის ქალაქებში - შანხაიში,  მაკაოში, სიამენში, გუანჯოუში, შენჭენსა და ჰონგ-კონგში გაიმართება.
სამხრეთ-აღმოსავლეთ აზიის ქვეყნები ქართული ღვინისთვის სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს. მიმდინარე წლის 7 თვეში სამხრეთ კორეაში ექსპორტმა 40980 ბოთლს მიაღწია (ზრდა 130%), ხოლო - სინგაპურში 40800 ბოთლს (ზრდა 6700%).

Georgian Wine Tasting was Held in Korea and Singapore
The National Wine Agency contractor company “Meiburg Wine Media” organized Georgian wine tasting in Singapore and South Korea.
During “Asian Tour 2018”, presentation of Georgian wine was lead by the head of the “Meiburg Wine Media”, master of wine Debra Meiburg, who introduced Georgian wine culture and history and contemporary wine industry simultaneously with  Georgian wine tasting.
In the South Korea, Georgian wine was presented at one of the prestigious restaurants of Seul - “Kwonsooksoo”. The guests had the opportunity to taste production of 10 Georgian winemaker companies together with local cousin. The event was attended by wine importers,  representatives of  wine bars and restaurants. According to them, there were introduced wines of top quality at the tasting, which were harmonically matching Korean cousin.
Georgian wine was also presented with the local cousin  in Singapore. The guests tasted wine and “Chacha” of 10 Georgian companies. The event was attended by wine importers, representatives of media, restaurants and hotel chains. Meeting with the local sales managers were also held in Singapore.
By the end of the year, during the Asian Tour, Georgian wine tasting will be held in the following cites of China: Shanghai, Macao, Xiamen, Guangzhou, Shenzhen and Hong-Kong.
South-East Asian countries are strategic market for Georgian wine. During the 7 months of the current year, export to South Korea reached 40980 bottles (growth1305%), as for Singapore – 40800bottles (7600%).